فتوبلاگ حسین کمیلی


تصاویر جالب و مطالب برگزیده . . . . آدرس وبلاگ بانکی من : http://hoseinonline.mihanblog.com

 

سلام


در این قسمت خواهیم دید:

1- ی
ک جزیره گردشگری در یک قایق
2- گرانـــترین پنت هاوس تهران
3-خطرناکترین فرودگاههای دنیا
4- زیبـــاترین استخرهای دنیا
5- ادا و اطــوارهای سارکوزی
6- مناظر اعجاب انگیز طبیعت

و بسیاری مطالب زیبای دیگر به همراه یک داستان کوتاه خواندنی همگی در ادامه همین مطلبجزیره گردشگری در قایق
داشتن قایق تفریحی شخصی یکی از بزرگترین تفریحات است. هدایت کردن محیط دل‌انگیز به میل و اراده خود، حس بسیار خوشایندی به انسان می‌دهد.

یک شرکت «جزیره بهشت گرمسیری» (Tropical Island Paradise) را طراحی کرده که 90 متر طول دارد و با سرعت بالای 15 گره دریایی حرکت می‌کند.

عرشه اصلی این قایق یک ساحل خلیجی با کلبه‌‌های کوچک است که یک استخر شنا با نمای اقیانوس را احاطه کرده است. این عرشه دارای یک آبشار است که از یک آتشفشان جاری می‌شود.

در این جزیره قایقی یک چشمه آب معدنی وجود دارد و همچنین چهار سوئیت هر کدام با بالکن شخصی هم مشاهده می‌شوند.

در زیر استخر شنا یک مرکز تفریحی شامل کایاک، اسکیس جت وجود دارد.
 
 
 


و ... نماز خواندن در تیم ملی

تیم ملی دختران ایران


نماز خواندن بر روی دیوار چین

اینم یک سوتی در پوستر همایش عفاف و حجاب-دختر و پسر دست در دست هم!!

این دیگه نوبره!

ایست و بازرسی در جلو دانشگاههای ترکیه برای برداشتن حجاب دختران!


و این هم دانشگاههای خودمان!!؟

 
 
 


قصری در شمال تهران
-------------------

همین‌طور عرق‌ریزان به پیاده‌روها نگاه می‌کردم که ناگهان زیبایی یک پیاده‌روی اختصاصی نظرم را به خود جلب کرد. اما سرم را که بالا کردم، بهت‌زده شدم. البته نه فقط به خاطر دیدن یک قصر زیبا، بلکه به خاطر دیدن دو طاووس زنده که مانند دو مجسمه‌ یا بهتر بگویم دو سرباز زنده در دو طرف سر در این قصر ایستاده بودند.

فوری از خودرو پیاده شدم. چرخش چشم کفاف نمی‌داد، لذا با حرکت سر به راست و چپ و بالا و پایین نمای بیرونی این قصر نظری انداختم. بهتم تشدید شد. با همین بهت فوری به طرف کیف دوربین رفتم تا چند عکس زیبا تهیه کنم، اما به ناگاه سایه‌ای بر سرم افتاد و همین‌طور که نشسته بودم، متوجه شدم که به جز چهار ستون قوی که در واقع پاهای دو محافظ قصر بودند، چیز دیگری نمی‌بینم.

از جسارت روحیه‌ی خبرنگاری استفاده کردم و خونسرد سری بالا کردم. قبل از این که چیزی بگویم، یکی از آنان با صدایی کاملاً محکم گفت: اجازه نداری عکس بگیری. پرسیدم چرا؟ گفت: چون اجازه داریم دوربینت را خرد کنیم. هر کس اقدام به عکس گرفتن از این قصر کند، دوربینش را خرد می‌کنیم!

حق بدهید که دیگر فرصت یا بهتر بگویم جرأت این نبود که بگویم: «بی‌خود می‌کنید، چنین قانونی نداریم». لذا تشکر کردم و بساط را پهن نکرده جمع کردم و به راه افتادم.

اما عذاب وجدان ناراحتم می‌کرد. شاید هم گردن‌کلفتی نگهبانان مرا بر سر لج آورده بود. در هر حال علت هر چه بود نمی‌دانم، ولی تصمیم گرفتم حتماً از این قصر و طاووس‌هایش عکس‌برداری کنم و این کار را کردم. نمی‌دانم که این قصر متعلق به کیست؟ و خوشحال می‌شوم اگر بدانم.

البته مالک خودش هم می‌داند که قصر عجیب و قریبی ساخته است و طاووس‌ها نیز بر حس کنجکاوی بیننده می‌افزاید، لذا آیه‌ی «و ان یکاد» را باخطی خوش به صورت کچ کاری در زیر طاق حکاکی کرده است که یک موقع چشم نخورد.


'گرانترین پنت هاوس تهران

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت:

بهنام ( مشاور املاک ) درباره یکی از گران قیمت‌ترین واحدهای مسکونی یا بهتر است گفته شود سوپرلوکس‌ترین پنت‌هاوس موجود در تهران که در منطقه فرمانیه احداث شده، اظهار کرد: پنت‌هاوسی با 1300 متر مربع مساحت و 2000 متر مربع تراس با کلیه امکانات رفاهی و تفریحی (استخر، سالن ورزش، 6 لاین آسانسور، ارتفاع سقف 60/4، آلاچیق، سینما، سالن بیلیارد و غیره ) در فرمانیه به قیمت متری 25 میلیون تومان از سوی مالک قیمت‌گذاری شده است. وی در ادامه تاکید کرد: 25 میلیون تومان تنها قیمت هر متر مساحت داخل پنت‌هاوس است و قیمت هر متر از 2000 متر مربع تراس نیز جداگانه قیمت گذاری می شود در واقع خریدار باید برای هر متر از 3300 متر مربع نیز 25 میلیون تومان پرداخت کند.


دانش آموز زحمتکش به روایت تصویرشیرین کاری
خطرناکترین فرودگاههای دنیا

جبل الطارق (Gibraltar) به معنی کوه طارق، نام دهکده‌ای کوهستانی است که در ساحل جنوبی اسپانیا در جنوب غربی اروپا قرار دارد .

این سرزمین کوهستانی که تحت قیمومیت انگلستان است دارای عجیب ترین فرودگاه جهان است. باند فرودگاه جبل اطارق از میان بزرگراه اصلی شهر عبور می کند و ساختمان فرودگاه تنها ۵۰۰ متر از مرکز شهرستان جبل الطارق فاصله دارد. به همین دلیل برای فرود یا بلند شدن هر هواپیماها باید این بزرگراه بسته شود. فرودگاه جبل الطارق یکی از چند فرودگاه عجیب در جهان است و در حال حاضر به چهار مقصد در انگلستان و دو مقصد در اسپانیا دارای مسیر پروازی است.

 

2. فرودگاه ماجورو در جزایر مارشال

Majuro Airport, Marshall Islands

جمهوری جزایر مارشال کشوری است که شامل بیست و پنج جزیره مرجانی و جزایر جدا شده است. حدود ۶۹ مایل مربع از زمین ها، پراکنده در بیش از ۳ / ۴ میلیون مایل مربع از غرب اقیانوس آرام است. در ماجورو زمین کمیاب است. جزایر مارشال از جمله نقاط گردشگری و تجارت نیز است.
فرودگاه بین المللی ماجورو در جزایر مارشال نیز از نظر موقعیت در نوع خود جالب است. بدین صورت که باند فرودگاه بشکلی قرار گرفته که اقیانوس را در یک طرف و تالاب را در طرف دیگر می توان دید و این در حالیست که دیواره های دریا در هر دو طرف باند فرودگاه قرار دارد و ابتدای باند که از ماجورو شروع می شود تا لورا (جزیره ای دیگر بعد از ماجورو) ادامه پیدا می کند.

 

  3. فرودگاه ماکائو
Macau Airport

ماکائو شبه جزیره‌ای در دریای چین است. فرودگاه بین المللی ماکائو در شهر ماکائو واقع است که به دلیل موقعیت مکانی و مجاورت آن با دریا دارای شرایطی خاص و جالب است.

 

  4. فرودگاه همیلتون
Hamilton Island Airport – Australia

این فرودگاه بر اساس محل سکونت ویلیام همیلتون (ریاضی دان و فیزیکدان ایرلندی) در جزیره “کوینزلند” نامگذاری شده. فرودگاه همیلتون بیشتر به دلیل وضعیت گردشگری در این جزیره مستقر است که عمدتا تحت اشغال و مورد بهره برداری استرالیا است.

 


5.
فرودگاه جزیره هی مایی

Heimaey Island, Iceland

  Heimaey نام جزیره ایست که در ایسلند قرار دارد و دارای جامعه ای کوچک و کم جمعیت است. کسب و کار اصلی مردم این جزیره صیادی است. جزیره ای که آثار تخریب و آسیب های حاصل از فوران آتشفشان هنوز در آن دیده می شود. این جزیره دارای ۲ فرودگاه است که هر کدام از این فرودگاه ها دارای موقعیتی منحصر بفرد است.

 

 

تصاویر زیبا
 
 

خانه مجردی!
دکتر مایک پیج و تیم طراحانش خانه ای برای افراد تک نفره طراحی کرده اند که این خانه وی‍ژگیهای خاصی دارد .این یک خانه دوستدار محیط زیست است در ابعاد ۳ × ۳×۳ با یک میز ، دو عدد صندلی ،یک تخت دو نفره کوچک، حمام و سرویس دستشویی و آشپزخانه ای کوچک که همه در این فضای کوچک جای گرفته اند .برق این خانه کوچک توسط سنسورهای تعبیه شده روی شیروانی خانه با انرژی خورشیدی تامین میشود

Compact House

Modern House

Cube House

جالبترین استخرهای شنا در جهان

استخری در کنار جزایر رانگالی در مالدیو

هتل علیل آباد در اندونزی


استخری در جزیره بالی در اندونزیتانزانیا-آفریقا

مقایسه سواحل ایران با سولحل سایر کشورها

ساحل دوبی
کویت
ترکیه
و ایران…

تصاویر صندوقهای صدقات در کشورهای مختلف
اینا در اعانه و کمک به دیگران هم خلاقیت به خرج میدهند!این یکی خیلی شبیه صندوقهی وطنی خودمونه!


و اینهم خیابان تهران در پایتخت کره جنوبی(یکی از گرانترین مناطق سئول)

و اینجا هم خیابان امام خمینی در بیروت
 72  سال پپش، به سال 1312، مجتهدی 31 ساله، از شهر قم عازم انجام فریضه حج شد و برای سفر خود مسیر جبل عامل را برگزید. جبل عامل در آن سال ها بخشی از ایالت شام از امپراطوری عثمانی بود .وی در طول راه چند شبی را در بیروت بسر برد و در همین شهرنامه ای خطاب به همسرش در قم نگاشت.

امروز پس از گذشت یک قرن ، این نامه تنها سند تاریخی به شمار می رود که از حضور کوتاه امام روح الله خمینی در سرزمینی که امروز لبنان نامیده می شود حکایت می کند. گرچه در آن سالیان دور ، پای حضرت روح الله تنها چند روز و در مسیر ادای یک فریضه توحیدی به لبنان رسید اما درست نیم قرن بعد، اندیشه امام خمینی چنان در لبنان پا گرفت و ریشه دواند که امروز به جزئی جدایی ناپذیر از تاریخ لبنان تبدیل شده است.

حتی طوایف غیر مسلمان و غیر شیعه لبنان هم نمی توانند از تاثیر تاریخی حضرت روح الله در لبنان چشم پوشی کنند. فرزندان معنوی آن بزرگوار، چنان آرمانش را در لبنان به منصه ظهور رساندند که به جرات می توان ادعا کرد که لبنان هم به بخشی غیر قابل تفکیک از تاریخ نهضت امام خمینی بدل شده است.

چند سالی است که فرزندان معنوی حضرت روح الله در لبنان ، یکی از جاده های بزرگ حومه جنوبی پایتخت لبنان را به نام امام خمینی مزین کرده اند. این جاده در حقیقت بخشی از مسیر فرودگاه بین المللی بیروت است که از حومه جنوبی بیروت می گذرد. تمامی مسافرانی که در فرودگاه بین المللی بیروت پیاده شده و قصد عزیمت به مرکز این شهر را دارند الزاما از این جاده طی مسیر می کنند و نام و تصویر نورانی حضرت روح الله مشاهده می نمایند.

نکته قابل توجه این است که جاده امام خمینی ، به "جاده شهید عماد مغنیه " ختم می شود که جاده مزبور نیز به قلب منطقه شیعه نشین بیروت یعنی "اتو استراد شهید سید هادی نصرالله " منتهی می گردد.
و اینهم اقدام ابتکاری ضد صهیونیستی یک خانواده در تهران
 
نمایشگاه خانگی بیداری اسلامی در یكی از محله های جنوب شهر
 
نمایشگاه خانگی بیداری اسلامی
 
حسین پسر كوچك خانواده در حال بازی كردن در حیاط
 
نمایشگاه خانگی بیداری اسلامی در یكی از محله های جنوب شهر
 
نمایشگاه خانگی بیداری اسلامی
 
نمایشگاه خانگی بیداری اسلامی در یكی از محله های جنوب شهر
 
نمایشگاه خانگی بیداری اسلامی
 
نمایشگاه خانگی بیداری اسلامی
 

به این تصویر خوب نگاه کنید:
- تیم منتخب تهران در سال 1373 ؛ چهره هایی رال در این عکس می بینید که سال ها ملی پوشان فوتبال مان بودند.

مهدوی کیا ، مجیدی و میناوند در تیم منتخب تهران

این تصویری از تیم منتخب تهران است که قهرمان آموزشگاه های کشور شد. مربیان این تیم یعقوب حاصلی و ناصر احمدپور بودند و نگاهی به تصویر نشان می دهد تعدادی از این بازیکنان ، ستاره های فوتبال مان شدند. در ردیف پایین می توانید فرهاد مجیدی ، نفر دوم سمت راست، علی آذری بازیکن تیم های پاس ، ذوب آهن و استیل آذین که نفر چهارم از سمت راست است و مهدی مهدوی کیا که در کنار علی آذری نشسته را ببینید. در ردیف وسط نفرد دوم سمت راست ، علی چینی است و در ردیف بالا ، مهرداد میناوند نفر سوم سمت راست است ، نفر پنجم این ردیف سهیل کرمی است و در کنار او هم اکبر محمدی ، مربی تیم ملی جوانان ایستاده. نفر آخر این ردیف هم کسی نیست غیر از داود فنایی ، گلر سابق پرسپولیس.

در این عکس ، میناوند تازه 17 ساله بوده ، مهدوی کیا ، 15 ساله و فرهاد مجیدی 14 ساله.


ادا و اصولهای سارکوزی!

یکی از سوژه های جالب درباره نیکولا سارکوزی رییس جمهور فرانسه مساله کفش های اوست .

سارکوزی قد کوتاهی دارد ولی دوست ندارد در مقابل رسانه ها قد کوتاه به نظر بیاید آن هم در میان همتایان آمریکایی و اروپایی اش که عمدتاً قد بلندند.
به همین خاطر یکی از دغدغه های همیشگی آقای رئیس جمهور ، پیدا کردن راه هایی است تا کمتر از آنی که هست قد کوتاه به نظر برسد؛ مساله ای که از دید رسانه ها مخفی نمانده و تا کنون گزارش های متعددی در این باره در رسانه ای فرانسوی و غیر فرانسوی منتشر شده است.

یکی از  راهکارهای سارکوی ،به پا کردن کفش هایی با پاشنه های بلند تر از حد معمول است!

راهکار دیگر طرز ایستادن اوست . سارکوزی بسیار تلاش دارد تا از میلیمتر میلیمتر قد خود هم استفاده کند از این رو وی همیشه در انظار عمومی بسیار راست می ایستد و تلاش می کند دو سه سانتی را هم با صاف ایستادن و فشار به زانوهایش  جبران کند و البته در مواردی هم روش بلند شدن روی پنجه پا به ویژه در لحظات عکاسی می تواند کمک حال پرزیدنت باشد.
سارکوزی ، اوباما و همسرانشان

راهکار دیگر سارکوزی گذاشتن چهارپایه زیر پایش به هنگام انجام سخنرانی ها پشت تریبون است و بالاخره اینکه اگر با همه این ترفندها مشکل کوتاه قدی اش حل نشد باید همسرش نیز با او همکاری کند و کفش های پاشنه دار نپوشد. کارلا برونی ، همسر سارکوزی که زمانی یک مانکن بود ، قد بلندی دارد و این موضوع برای سارکوزی به ویژه در دیدارهای رسمی یک “مساله” شده است!
سارکوزی و چهارپایه

به نظر می رسد سارکوزی به همسر بلند قدش ” کارلا برونی ” توصیه کرده است تا همیشه کفش های بدون پاشنه داشته باشد تا چند سانت اختلاف قدشان با تمهیدات اندیشیده شده از سوی سارکوزی جبران شود و لااقل زوج سارکوزی هم قد به نظر برسند.

و البته اگر در جایی همسرش از توصیه او تخلف کرد و کفشی پاشنه دار پوشید سارکوزی سعی می کند از او فاصله بگیرد مثلا مثل عکس زیر که سارکوزی تلاش دارد فاصله خود را با همسرش تنظیم کند تا یک پله بالاتر از او قرار بگیرد.

اما همه این ترفندها سبب نمی شود که عکاسان خبری به هنگام ورود او به محافل عمومی سریعا به کفش های رییس جمهوری فرانسه توجه نکنند و چند عکسی را نگیرند .

از این جهت به نظر می رسد سارکوزی یکی از معدود مقامات سیاسی جهان است که آرشیوی کامل از همه کفش هایی که او تا کنون به پا کرده در آرشیو عکس عکاسان خبری وجود دارد.

اتوبوس مجهز به پنکه سقفی!

پنکه سقفی


به نظر شما الان این پلیس بخت برگشته زنده است؟!!!


و مانند همیشه عکسهای زیبایی از طبیعت مسحورکننده-سفر بر بال تصاویر 


(نامه ای به خدا)
----------------------
یک روز کارمند پستی که به نامه هایی که آدرس نامعلوم دارند رسیدگی می کرد، متوجه نا مه ای شد که روی پاکت آن با خطی لرزان نوشته شده بود نامه ای به خدا . با خودش فکر کرد بهتر است نامه را باز کرده و بخواند. در نامه این طور نوشته شده بود خدای عزیزم بیوه زنی 83 ساله هستم که زندگی ام با حقوق نا چیز باز نشستگی می گذرد. دیروز یک نفر کیف مرا که 100 دلار در آن بود دزدید. این تمام پولی بود که تا پایان ماه باید خرج می کردم. یکشنبه هفته دیگر عید است و من دو نفر از دوستانم را برای شام دعوت کرده ام. اما بدون آن پول چیزی نمی توانم بخرم .  هیچ کس را هم ندارم تا از او پول قرض بگیرم. تو ای خدای مهربان تنها امید من هستی به من کمک کن. کارمند اداره پست خیلی تحت تاثیر قرار گرفت و نامه را به سایر همکارانش نشان داد. نتیجه این شد که همه آنها جیب خود را جستجو کردند و هر کدام چند دلاری روی میز گذاشتند. در پایان 96 دلار جمع شد و برای پیرزن فرستادند. همه کارمندان اداره پست از اینکه توانسته بودند کار خوبی انجام دهند خوشحال بودند. عید به پایان رسیدو چند روزی از این ماجرا گذشت. تا این که نامه دیگری از آن پیرزن به اداره پست رسید که روی آن نوشته شده بود نامه ای به خدا. همه کارمندان جمع شدند تا نامه را باز کرده و بخوانند. مضمون نامه چنین بود خدای عزیزم. چگونه می توانم از کاری که برایم انجام دادی تشکر کنم. با لطف تو توانستم شامی عالی برای دوستانم مهیا کرده و روز خوبی را با هم بگذرانیم. من به آنها گفتم که چه هدیه خوبی برایم ? فرستادی البته چهار دلار آن کم بود که مطمئنم کارمندان اداره پست آن را برداشته اند !!!!

نتیجه گیری اخلاقی : برداشت ما از کارهای دیگران همیشه منطبق بر واقعیت نمیباشد.منصف باشیم و عجولانه قضاوت نکنیم.

امیدوارم که از این قسمت هم لذت برده باشید.
   نویسنده : حسین كمیلی ׀ تاریخ : دوشنبه 3 مرداد 1390׀ نظرات


مطالب خواندنی

Daily link مرصاد
 
CopyRight 2009 , bank-maskan.Mihanblog.Com , All Rights Reserved
Powered By Mihanblog | Template By : Kashkul.Com - P30Temp.Co.Cc

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic